Sprawdź nasz typ dnia na mecz Granada – Villarreal, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w poniedziałek 30 października 2023 roku, o godzinie 21:00.

W poprzedni weekend Granada poniosła kolejną porażkę, przegrywając na wyjeździe z Osasuną 2:0.

Po raz kolejny nie wyglądali tak słabo, ale stracili bramkę już w jedenastej minucie za sprawą Budimira, będąc faktycznie lepszym zespołem aż do gwizdka do przerwy. Kolejne słabe wejście na drugą połowę kosztowało ich rzut karny, a strata dwóch bramek przy jednoczesnej mniejszej liczbie piłkarzy w ciągu ostatnich dwudziestu minut również im nie pomogła.

Pozostają zespołem, który do tej pory zwyciężył tylko raz i zdobył sześć punktów, mając o trzy mniej niż zespoły znajdujące się w bezpiecznej strefie.

Defensywny pomocnik Gumbau (10/0) ​​i napastnik Boye (7/3) są zawieszeni. Kontuzjowani są środkowy obrońca Diaz (4/0) i bramkarz Fernandez (3/0).

Z kolei Villarreal zremisował u siebie z Alaves 1:1, mimo że przed meczem był sporym faworytem.

Gospodarze utrzymywali się przy piłce, ale weszli w mecz bardzo wolno i mało kreatywnie, co pozwoliło Alaves na stworzenie kilku okazji, podczas gdy prawdziwa akcja rozegrała się w drugiej połowie. Po trzech minutach Alaves objął prowadzenie, a Villarreal zaczął gonić za wynikiem i dominować na boisku, będąc także dość słabym w obronie.

Mimo to rzut karny wykorzystany przez Moreno wystarczył, aby zdobyć punkt, ponieważ goście nadal kontrolowali piłkę na boisku, ale nic poza tym. Nie jest to dla nich najlepszy początek, ponieważ okupują drugą część tabeli z trzema punktami przewagi nad zespołami spadającymi z ligi.

Pomocnicy Coquelin, Pino (6/0) i Suarez (4/0) ciągle są poza składem.

Obie drużyny przystępują do tego meczu z koniecznością poprawy, lepszego występu i uzyskania bardziej pozytywnych wyników. Ponieważ na obie drużyny nie mają zbyt wielkiego pola do słabości jeśli chcą spełnić cele na ten sezon. Obie drużyny mają oczywiste słabe punkty w obronie, bramki wydają się bardzo prawdopodobne. Obie drużyny mają po prostu całkiem niezłą szansę, aby spróbować tutaj odnieść zwycięstwo.