Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lens – Nantes, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w sobotę 28 października 2023 roku, o godzinie 21:00.

Lens przystępuje do tego spotkania po potyczce z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów. Drużyna francuska grając u siebie wywalczyła remis 1:1, mimo, że od 54 minuty przegrywała 0:1, ale 11 minut później wynik meczu ustalił, doprowadzając do wyrównania Wahi, po podaniu Przemysława Frankowskiego.

W lidze Lens ma 4 mecze z rzędu bez porażki, ale dwa ostatnie spotkania to remisy z Le Havre 0:0 oraz z Lille 1:1.

W tabeli ligowej gracze Lens plasują się na 14 pozycji z dorobkiem 9 oczek po 9 kolejkach.

Nantes nowy sezon zaczęło znacznie lepiej niże poprzedni, w którym ledwo uchronili się przed spadkiem. Teraz gracze Nantes zajmują dobre 7 miejsce w 14 punktami na koncie.

W poprzedniej kolejce goście dzisiejszego meczu pokonali drużynę Montpellier, w meczu domowym 2:0, kontynuując dobrą grę w ostatnich tygodniach.

Przed nami mecz w którym Lens będzie faworytem, ale z przebiegu ostatnich meczów można wywnioskować, że Nantes na pewno łatwym przeciwnikiem nie będzie. Dodając do tego jeszcze obowiązki w Lidze Mistrzów, obstawiam, że Nantes tego meczu nie przegra.