Sprawdź nasz typ dnia na mecz Hannover 96 – Magdeburg, rozgrywany w ramach niemieckiej 2. Bundesligi, w piątek 20 października 2023 roku, o godzinie 18:30.

Hannover przerwał passę czterech meczów z rzędu bez porażki (trzy zwycięstwa) porażką 3:1 na wyjeździe z Kaisersautern.

Mimo że goście szybko objęli prowadzenie, to gospodarze byli znacznie bardziej konkretni w stwarzanych sytuacjach, lepiej operowali piłką i wielokrotnie stwarzali bezpośrednie zagrożenie.

Wracając do meczów u siebie, mają na swoim koncie dwa zwycięstwa z rzędu i z pewnością wrócą na własny stadion z podniesioną głową.

Pomocnicy Christiansen (3/0) i Besuschkow (1/0) są kontuzjowani. Napastnik Nielsen (9/4) jest zawieszony.

Magdeburg wszedł teraz w naprawdę słabą passę, po czwartym meczu bez zwycięstwa, zdobywając punkt w starciu u siebie 1:1 z Karlsruher SC przed przerwą na mecze reprezentacyjne.

Już w jedenastej minucie tracili bramkę, ale na początku drugiej połowy zdołali wyrównać.

Mimo że byli lepsi, nie stworzyli konkretnych okazji, które przypieczętowałyby lepszy wynik, bo goście pozostali jeszcze bardziej w defensywie niż w pierwszej połowie.

Kontuzjowany jest bramkarz drugiego wyboru Pollersbeck (jeszcze bez występu) i prawy skrzydłowy El Hankouri (4/1).

Magdeburg na początku sezonu miał pozytywną dynamikę, ale wydaje się, że teraz powoli zwalnia. Co więcej, na wyjazdach wykazują oznaki słabości i bierności w porównaniu z meczami domowymi.

Hanower powinien być w stanie zdobyć trzy punkty, co czyni ten zakład wartościowym, ponieważ Magdeburg na koniec sezonu powinien znajdować się w drugiej części tabeli i bronić się przed spadkiem.