Sprawdź nasz typ dnia na mecz Chorwacja – Turcja, rozgrywany w ramach eliminacji EURO 2024, w czwartek 12 października 2023 roku, o godzinie 20:45.

Chorwacja wypełniła plan w 100% we wrześniowych meczach eliminacyjnych, świętując imponujące zwycięstwo 5:0 u siebie z Łotwą, ale także zapewniła sobie trzy punkty w meczu wyjazdowym z Armenią z wynikiem 0:1.

Jedyny gol padł w trzynastej minucie za sprawą Kramaricia, a Chorwaci w dalszym ciągu byli znacznie lepszą drużyną, tworząc szansę za szansą i zasługując na większe zwycięstwo.

Wydają się całkiem bezpieczni jeśli chodzi o awans na Euro 2024 i potrzebne są ogromne negatywne niespodzianki z ich strony, aby faktycznie skomplikować ich sytuację.

Obrońcy Caleta-Car (23/1, Lyon), Pongracic (5/0, Lecce), pomocnicy Ivanusec (16/2 Feyenoord), Sucic (4/0, Salzburg) i napastnicy Perisic (129/33, Tottenham) i Livaja (21/4, Hajduk Split) tym razem nie będą częścią składu.

Poza porażką z Chorwacją, Turcja dobrze rozpoczęła kampanię, ale we wrześniu lekko zawiodła, kiedy zdobyła tylko punkt w starciu u siebie z Armenią.

Przez cały mecz byli nieco lepsi, ale na początku drugiej połowy stracili bramkę i musieli gonić wynik, aż do 88. minuty, kiedy Yildrim wyrównał.

W ten sposób nieco skomplikowali sobie życie, ale nadal pozostają zdecydowanym faworytem do zajęcia przynajmniej drugiej pozycji. Po meczach wrześniowych mianowali Montellę nowym trenerem reprezentacji.

Bramkarz Gunok (27/0, Besiktas), obrońcy Soyuncu (54/2, Atletico Madryt), Bulut (3/0, Besiktas), Muldur (19/1, Fenerbahce), pomocnik Ucan (2/0, Besiktas), napastnicy Dervisoglu (16/6, Galatasaray) i Under (50/16, Fenerbahce) nie zagrają w porównaniu z poprzednim powołaniem.

Chorwaci pokazali już, że są lepszą drużyną i powinni to jeszcze raz potwierdzić. Turecka obrona nie jest aż tak niezawodna i chociaż do pewnego stopnia dysponuje potężnym atakiem, jest wystawiona na próbę pod względem możliwości obronnych. Zwycięstwo gospodarzy nie powinno budzić wątpliwości.