Sprawdź nasz typ dnia na mecz Borussia M’Gladbach – Mainz, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w piątek 6 października 2023 roku, o godzinie 20:30.

W ubiegły weekend Gladbch w końcu odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, świętując zdobycie trzech punktów na wyjeździe z Bochum 1:3.

Dzięki bramkom Neuhausa i dwóm Plei od 27. minuty do gwizdka na przerwę prowadzili różnicą trzech bramek.

Druga połowa również była dość ciekawa i ofensywna, jednak Gladbach był usatysfakcjonowany prowadzeniem i był nieco ostrożniejszy, docierając do końca bez problemów ze zwycięstwem.

Gospodarzom brakuje bramkarza Omlina (2/0) oraz obrońcy Lainera, który w tym sezonie nie grał. Pomocnik Kramer (2/0) nie jest pewny występu.

Mainz nie było w stanie stawić czoła Leverkusen w poprzedniej kolejce, ponosząc porażkę 0:3, nie będąc w stanie nawiązać większej rywalizacji w tym starciu.

To goście mieli pełną kontrolę nad meczem i wyglądało na to, że drużyna gości z łatwością wygra ten mecz, ponieważ Mainz wciąż jest jedną z nielicznych drużyn, która nie odniosła dotychczas ani jednego zwycięstwa.

Co więcej, do tej pory zdobyli tylko jeden punkt, zajmując ostatnią pozycję razem z FC Koln.

Będzie im brakować obrońców Hanche-Olsena (2/0), Leitscha (1/0), Mwene (3/0), napastnika Weipera (3/0), a także kilku tych, którzy nie zagrali w tym sezonie.

Gladbach wydaje się być zespołem, który podąża teraz właściwą drogą i nie może sobie wymarzyć lepszego przeciwnika niż Mainz. Goście prezentują się dość słabo w zadaniach ofensywnych i nie powinni być w stanie zagrozić Gladbach.