Sprawdź nasz typ dnia na mecz Antwerp – Szachtar Donieck, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, w środę 4 października 2023 roku, o godzinie 18:45.

Antwerpia była całkowicie bezsilna, aby przeciwstawić się Barcelonie na wyjeździe w pierwszej kolejce, przegrywając trzema bramkami już w dwudziestej drugiej minucie.

Jednak w dalszej części spotkania tempo było mniej intensywne, a Hiszpanie byli już zadowoleni z prowadzenia, ale nadal dominowali i zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki.

Antwerpia nie jest nawet blisko swojej dobrej formy po trzecim z rzędu bezbramkowym meczu w krajowej lidze.

Gospodarzom będzie brakować pomocnika Ondrejki (6/0) i obrońcy Vinesa (3/1), brakuje też kilku tych, którzy i tak nie zagrali w tym sezonie.

Szachtar Donieck do pewnego stopnia konkurencyjny był w pierwszej rundzie przeciwko Porto, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Portugalczyków przegrywając 1:3.

Z wyjątkiem chwilowego wyrównania po bramce Kelsy’ego w 13. minucie, ze strony Ukraińców nie działo się zbyt wiele, gdyż Porto wyprzedziło ich już w pierwszej połowie, przypieczętowując ostateczny wynik już w 29. minucie i będąc z niego usatysfakcjonowanym w znacznie mniej interesującej drugiej połowie.

Jedynym zmartwieniem gości powinien być obrońca Bondar (1/0).

Antwerpia ma ostatnio problemy z ofensywnymi występami, ale jeśli chodzi o obowiązki europejskie, ten mecz będzie dla nich wielką szansą. Szachtar nie jest słabszy, a jeśli chodzi o szanse, sytuacja jest dla nich taka sama.

Mecz może nie będzie zbyt otwarty, ale mimo to powinien składać się z wielu faz ofensywnych, ponieważ jest to jedyna szansa dla obu stron na zrobienie czegoś bardziej znaczącego.

Obie drużyny będą chciały odrobić straty w tym meczu, ponieważ prawdopodobnie będzie to jeden z decydujących meczów o tym, kto zajmie trzecie miejsce.