Sprawdź nasz typ dnia na mecz Bayern Monachium – Manchester Utd, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, w środę 20 września 2023 roku, o godzinie 21:00.

W ubiegły piątkowy wieczór Bayern Monachium miał naprawdę trudny mecz u siebie z Bayerem Leverkusen, zdobywając zaledwie punkt w meczu zremisowanym 2:2.

Dwukrotnie prowadzili za sprawą Kane’a w 7. minucie i Goretzki w 86. minucie, ale nie byli w stanie utrzymać prowadzenia, gdyż w obu przypadkach rywale szybko wyrównali.

To był dość otwarty mecz, a wynik może nie był do końca sprawiedliwy w stosunku do Bawarczyków, którzy teraz skupiają się na Lidze Mistrzów.

Lewy obrońca Guerreiro, bramkarz Neuer i ofensywny pomocnik Coman nie zagrają w tym meczu.

Z kolei Manchester United poniósł kolejną porażkę, tym razem u siebie z Brighton z wynikiem 1:3 w ubiegły weekend.

To goście po prostu wyglądali znacznie bardziej konkretnie, mając piłkę przy nodze i zawsze wyglądali ostro i konkretnie w porównaniu do swoich przeciwników.

Manchester United z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami plasuje się obecnie w drugiej części tabeli Premier League.

Będzie im brakować prawego obrońcy Wana-Bissaki (5/0), środkowego obrońcy Varane’a (3/1), lewego obrońcy Shawa (2/0), pomocnika Mounta (2/0), ofensywnych pomocników Antony’ego (4/0) ), Sancho (3/0), natomiast wątpliwy pozostaje pomocnik Amrabat.

Bayern nie jest już taki jak kiedyś, ale mimo to byłby faworytem nawet w starciu ze znacznie lepszym Manchesterem United, niż to, co obecnie prezentuje angielska drużyna. Goście po prostu nie będą w stanie nawiązać wali z Bawarczykami grającymi u siebie.