Sprawdź nasz typ dnia na mecz Celta Vigo – Real Madryt, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w piątek 25 sierpnia 2023 roku, o godzinie 21:30.

Celta Vigo przystępuje do tego spotkania po dość niespodziewanym i bardzo szczęśliwym, wyjazdowym remisie w poprzedniej kolejce ligowej z Realem Sociedad 1:1.

To gospodarze lepiej weszli w mecz i już od 22 minuty prowadzili po golu Barrenetxea. Kolejne minuty upływały bez większej przewagi którejś z drużyn, i gdy wydawało się, że Real dowiezie zwycięstwo do końca spotkania, w 4 minucie doliczonego czasu gry gola na wagę remisu strzelił dla Celty – Mingueza.

Celta zaliczyła słaby start sezonu bowiem w dwóch pierwszych kolejkach sezonu zdobyła zaledwie 1 punkty.

Real jest aktualnym liderem tabeli z dwoma zwycięstwami w dwóch pierwszych meczach. W poprzedniej rundzie Królewscy uporali się na wyjeździe z Almerią 1:2, a na inaugurację również w wyjazdowym meczu pokonali Athletic Bilbao 0:2.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest rozpędzony zespół Realu Madryt, i sądząc po ich determinacji do odzyskania tytułu mistrzów Hiszpanii, już na początku sezonu, liczę na kolejną wygraną Królewskich.