Sprawdź nasz typ dnia na mecz Braga – Panathinaikos, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, w środę 23 sierpnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Braga miała dość łatwe zadanie w poprzedniej rundzie Ligi Mistrzów. Zmierzyła się z wicemistrzem Serbii TSC Backa Topola i świętowała zwycięstwo 6:1 w dwumeczu.

Wyglądali na drużynę, która niezwykle łatwo zdobywa bramki, strzelając cztery gole w rewanżu w Serbii po zaledwie dwudziestu minutach gry, co również wynikało z podnoszącego morale zwycięstwa 2:4 na wyjeździe z Chaves w lidze krajowej.

Napastnik Banza (3/1) może nie być gotowy na grę przez pełne dziewięćdziesiąt minut.

Panathinaikos udowodnił, że jest godnym przeciwnikiem dla francuskiej drużyny Marsylia, awansując dalej po rzutach karnych we Francji w zeszłym tygodniu.

Po niewielkiej wygranej 1:0 w Atenach we Francji mieli problemy, tracąc dwa gole (oba zdobyte przez Aubameyanga) i zdołali wyrównać łączny wynik tylko dzięki bramce z rzutu karnego, którą wykorzystał Ioannidis.

Środkowy obrońca Schenkeveld (1/0) nie jest pewny występu.

Braga wydaje się bardzo wszechstronna i kreatywna na początku sezonu. Panathinaikos był naprawdę bliski odpadnięcia z rozgrywek i powinien mieć trudności z koncentracją na obronie w Portugalii przez cały czas. Ich szansa może być w rewanżu, ale tutaj w Bradze wydaje się, że teraz tylko jeden wynik jest logiczny.