Sprawdź nasz typ dnia na mecz Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice, rozgrywany w ramach Polskiej 1. Ligi, we wtorek 6 czerwca 2023 roku, o godzinie 18:00.

Wisła Kraków przystępuje do tego spotkania po wygranej w ostatniej kolejce z Górnikiem Łęczna 0:3. Gole na wagę zwycięstwa strzelili w 14 minucie Żyro, 30 minucie Szot oraz 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry – Młyński.

Wisła w przedostatniej kolejce zawaliła mecz u siebie z Zagłębiem Sosnowiec przegrywając 1:2, i tym samym uciekł jej bezpośredni awans na rzecz Ruchu Chorzów. W tabeli ostatecznie Wiślacy zajęli 4 pozycję.

Puszcza również nie może zaliczyć końcówki sezonu do udanych, bowiem przegrała w ostatniej kolejce u siebie z Chrobrym Głogów 0:1. Zwycięskiego gola strzelił w 89 minucie Górski.

Była to pierwsza porażka drużyny z Niepołomic po 7 meczach bez przegranej, ale tym samym Puszcza zajęła 5 pozycję i w barażach ewentualnie również drugi mecz może grać na wyjeździe.

Wiślacy są faworytem tego meczu i myślę, że dopingowani przez rekordowe jak na realia 1. ligowe – 23 tysiące kibiców będą w stanie wygrać ten mecz i czekać już ze spokojem na rywala w finale baraży.