Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sassuolo – Fiorentina, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w piątek 2 czerwca 2023 roku, o godzinie 20:30.

Ten sezon dobiegł do końca dla Sassuolo, tak na prawdę kilka kolejek temu, drużyny, która potencjalnie mogłaby być bardziej produktywna, sądząc po ich starcie, jednak będą musieli zaakceptować fakt, że skończą w dolnej połowie tabeli.

Przystępują do tego starcia po ostatnim remisie na wyjeździe z Sampdorią, prowadząc 1:2 po pierwszych czterdziestu pięciu minutach, ale nie zachowując pełni koncentracji i tracąc wyrównanie po samobójczym golu w 78 minucie.

Pomocnik Thorstvedt (31/2) jest zawieszony, a kontuzjowani pozostają pomocnik Lauriente (28/7) i napastnik Alvarez (22/1). Wątpliwy jest pomocnik Frattesi (36/7).

Fiorentina trochę późno złapała pozytywne wibracje, jeśli chodzi o Serie A, ponieważ nie mają szans na wejście do Europejskich pucharów poprzez Serie A, a nadchodzące starcie mogą traktować jako formę testu przed finałem w Lidze Konferencji z West Ham.

Viola w poprzednim meczu wygrała z zawsze silną i niebezpieczną Romą 2:1 u siebie, przegrywając do przerwy 0:1, ale udało im się odwrócić losy meczu i strzelić dwa gole w końcówce spotkania.

Długo nieobecny dla gości pozostaje bramkarz Sirigu (1/0).

Najważniejszy mecz Fiorentiny w sezonie jest tuż za rogiem i na pewno zrobią wszystko, aby nie przystąpić do niego po porażce.

Sassuolo najprawdopodobniej będzie grać o dumę i godność, a oni mają środki, by ożywić sytuację, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby ten mecz okazał się pojedynkiem rewolwerowców, jeśli sprawy potoczą się wcześnie we właściwym kierunku.

Wszystkie 6 ostatnich meczów pomiędzy Sassuolo i Fiorentiną zakończyło się golami obu drużyn.

5 z 6 ostatnich meczów pomiędzy Sassuolo i Fiorentiną zakończyło się wynikiem powyżej 2,5 gola.

5 z ostatnich 6 meczów Sassuolo w Serie A zakończyła się golami obu druzyn.