Sprawdź nasz typ dnia na mecz Stuttgart – Hamburger SV, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w czwartek 1 czerwca 2023 roku, o godzinie 20:45.

Pierwsze spotkanie barażowe o utrzymanie w Bundeslidze dla Stuttgaru oraz o awans w przypadku Hamburgera SV.

Stuttgart sezon 1. Bundesligi zakończył na 16 pozycji z dorobkiem 33 punktów po 34 kolejkach, więc jak widzimy, średnia poniżej 1 punktu na mecz nie jest godna pochwały. Do miejsca dającego utrzymanie Stuttgartowi zabrakło 1 punktu.

Piłkarze ze Stuttgartu mogli wywalczyć miejsce ponad strefą barażową, jednak w ostatniej kolejce tylko zremisowali 1:1 u siebie z Hoffenheim. Gospodarze przegrywali od 75 minuty po golu Bebou, ale zdołali odpowiedzieć już 5 minut później. Na więcej nie było ich jednak stać.

Hamburger już kolejny sezon spędzony w 2. Bundeslidze będzie walczyć o awans poprzez baraże. Do bezpośredniego awansu drużynie z Hamburga zabrakło tylko jednego oczka.

W ostatniej kolejce Hamburczycy wygrali ze zdegradowanym Sandhausen 0:1, a gola na wagę zwycięstwa strzelił już w 3 minucie Dompe. Hamburger SV miał jednak pecha bowiem w równolegle rozgrywanym meczu Heidenheim długo męczyło się z Regensburgiem, by wygrać ostatecznie 1:2, ale co ciekawe dwa gole dla Heidenheim padły w doliczonym czasie gry i tym samym drużyna ta wywalczyła bezpośredni awans kosztem Hamburga.

Stuttgart jest faworytem tego meczu i myślę, że jak drużyna grająca u siebie, w zdecydowanie silniejszych rozgrywkach nie będzie miała problemu by pokonać Hamburger SV, który gra w tym sezonie bardzo niepewnie i mało przekonująco.