Sprawdź nasz typ dnia na mecz Stuttgart – Hoffenheim, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w sobotę 27 maja 2023 roku, o godzinie 15:30.

Stuttgart przystępuje do tego spotkania po niesamowicie ważnym zwycięstwie w poprzedniej kolejce wyjazdowej z Mainz 1:4. Drużyna gości przegrywała od 23 minuty 1:0 po golu Ingvantsena, ale jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać, a druga połowa to już koncert w wykonaniu piłkarzy ze Stuttgaru, którzy strzelili kolejne trzy bramki.

Po tym zwycięstwie Stuttgart zdołał wydostać się ze strefy spadkowej, mając na koncie 32 punkty. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu, zajmuje 15 miejsce z taką samą liczbą punktów co zagrożony barażami o utrzymanie Bochum, oraz z przewagą 1 punktu nad Schalke ze strefy spadkowej.

Hoffenheim jest już bezpieczne i nie musi się już martwić o utrzymanie, zajmuje 13 pozycję z dorobkiem 35 punktów, ale ma zdecydowanie lepszy bilans bramkowy od wspomnianego już Bochum.

W poprzednim meczu gracze Hoffenheim wygrali z mocnym w tym sezonie Unionem Berlin 4:2 grając u siebie, czym zapewnili sobie byt w Bundeslidze.

Stuttgart wygrywając dzisiejszy mecz zapewnia sobie utrzymanie w lidze, i tylko zwycięstwo daje im tę pewność. Mają o tyle łatwe zadanie, że Hoffenheim nie musi się już w 100% motywować i może sobie pozwolić na luźniejsze podejście. Uważam więc, że atut własnego boiska i wypełniony po brzegi stadion poniesie gospodarzy do zwycięstwa.