Sprawdź nasz typ dnia na mecz Mallorca – Valencia, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w czwartek 25 maja 2023 roku, o godzinie 19:30.

Mallorca nie była zbyt wymagającym przeciwnikiem w swoim ostatnim występie na wyjeździe z nieco faworyzowaną Almerią, kiedy ponieśli dość przekonującą porażkę 3:0.

Stracili dwa gole w pierwszej połowie, oraz jednego w drugiej części meczu, stwarzając kilka okazji do potencjalnego zdobycia gola, ale nie osiągnęli wymaganego poziomu kreatywności, aby zrobić coś więcej w tym meczu.

Mallorca zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli, mając cztery punkty przewagi nad rywalami w nadchodzącym spotkaniu.

Lewy obrońca Augustinsson (4/0), środkowy obrońca Nastasic (14/1), prawy obrońca Gonzalez (13/0) są kontuzjowani. Wątpliwości mają środkowy obrońca Raillo (30/2) i pomocnik de Galarreta (29/0).

Nietoperze pozytywnie zaskoczyli ostatnim meczem u siebie z faworytami z Realu Madryt, kiedy zagrali wystarczająco dobrze, by odnotować zwycięstwo 1:0.

Byli bardzo niebezpieczni przez kontry w pierwszej części i strzelili jedyną bramkę za sprawą Lopeza w 33. minucie meczu, będąc pod dużą presją, w drugiej części, ale mimo to udało im się utrzymać nienaruszoną bramkę, mając jednak trochę szczęścia.

Valencia zajmuje 13. miejsce w rankingu, wciąż obawiając się spadku, ponieważ ma tylko cztery punkty więcej w porównaniu z Getafe.

Środkowy obrońca Comert (23/1) jest zawieszony, podobnie jak pomocnik Musah (32/0). Kontuzjowany pozostaje napastnik Marcos Andre (17/1).

Zaledwie trzy rundy przed końcem sezonu, sytuacja nadal sprzyja zmianom w dolnej połowie tabeli, więc obie strony z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, aby potencjalnie zgarnąć jak najwięcej. Valencia zdecydowanie poprawiła się ostatnio, jednak gospodarze powinni być w stanie tym razem nieźle zareagować.