Sprawdź nasz typ dnia na mecz Leicester – Liverpool, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w poniedziałek 15 maja 2023 roku, o godzinie 21:00.

Leicester przystępuje do tego spotkania po niezwykle ważnym, przegranym meczu na wyjeździe z Fulham 5:3.

Już do przerwy Lisy przegrywały 3:0, i było już niemal pewne, że wyjadą z Londynu bez punktów, które są dla nich teraz, niezwykle ważne. Po przerwie strzelania goli nie było końca, ale w żadnym momencie Leicester nie zbliżył się nawet do rywali.

Drużyna Leicester jest w fatalnej sytuacji, jeśli chodzi o kwestie utrzymania w lidze, zajmuje obecnie 18 pozycję z dorobkiem 30 punktów po 35 meczach, a ich strata do bezpiecznej pozycji, przed rozpoczęciem 36 kolejki wynosiła 2 punkty.

Liverpool, po słabej początkowej i środkowej części sezonu, kiedy do wałęsał się w środku tabeli, teraz piłkarze The Reds złapali wiatr w żagle i mają dużą szasnę na zajęcie miejsca w TOP4. Aktualnie plasują się na 5 pozycji z 62 punktami na koncie i stratą 1 oczka do Manchesteru United który zajmuje 4 pozycję, ale ma jeden zaległy mecz do rozegrania.

Liverpool w poprzednim meczu wygrał u siebie z Brentford 1:0 i było to już 6 z rzędu zwycięstwo Liverpoolu w Premier League.

Liverpool wie o co gra i co najważniejsze złapał niesamowitą formę. Graczom Leicester, pogrążonym w kryzysie będzie ogromnie ciężko zatrzymać rozpędzoną maszynę z Liverpoolu.