Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lens – Reims, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w piątek 12 maja 2023 roku, o godzinie 21:00.

Lens wypełnił rolę faworyta w ostatnim meczu u siebie z nieco niedocenianą Marsylią, kiedy zagrali z większą pewnością siebie i wygrali 2:1.

W pierwszej części objęli prowadzenie po golu Fofany, a następnie w drugiej części na 2:0 podwyższył Openda, robiąc wystarczająco dużo, aby zapewnić sobie trzecie z rzędu zwycięstwo, mimo że przez krótki czas drżeli o wynik, ponieważ stracili gola w 88. minucie.

Obecnie Lens zajmuje 2. miejsce w tabeli, mając sześć punktów mniej niż liderzy z PSG.

Bramkarz Farinez jest długo nieobecny i tak czy inaczej nie grał do tej pory, natomiast brakuje im także obrońcy Fortesa (1/0), pomocnika Cabota (11/0) i napastnika Saida (19/5).

Reims wchodzi do tego starcia bez poważnych celów na ten sezon, ponieważ jest bezpiecznie usadowiony w środku tabeli, nie mając szans na udział w bitwie o Europę w tym sezonie.

Swoją słabą passę zakończyli ostatnim meczem u siebie z Lille, kiedy udało im się pokonać rywali i odnotować niewielkie zwycięstwo 1:0.

Gospodarze strzelili jedynego gola za sprawą Munetsi w 21 minucie meczu, napotykając poważną presję, zwłaszcza w drugiej połowie, ale wytrzymali ją i utrzymali bramkę nienaruszoną.

Będzie im brakować pomocników van Bergena (28/0) i Maolidy (8/1).

Obecnie, mając bilet do Ligi Mistrzów w swoich rękach i zbudowaną pozytywną passę, Lens z pewnością ma wszelkie powody, by żywić duże nadzieje związane z nadchodzącym spotkaniem.

Tytuł jest prawdopodobnie poza ich zasięgiem, jednak drugie miejsce jest zagrożone przez wspomnianą wcześniej Marsylię, więc mając wysokie cele, a także lepszą ogólną jakość, po prostu nie ma wielu powodów, by sądzić, że nie wywiązują się ze swojej roli, zwłaszcza przy tak wysokiej stawce tego meczu, drugie miejsce bowiem gwarantuje udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów