Sprawdź nasz typ dnia na mecz Empoli – Bologna, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w czwartek 4 maja 2023 roku, o godzinie 20:45.

Empoli przystępuje do tego spotkania w fatalnych nastrojach ponieważ w poprzednim meczu przegrało na wyjeździe z Sassuolo 2:1 i była to już 3 z rzędu porażka tej drużyny w Serie A.

Mecz dla gości ułożył się niezwykle pechowo, ponieważ prowadząc od 11 minuty po golu Cambiaghi, a od 74 minuty grając w przewadze jednego zawodnika, zespół Empoli stracił dwa gole w końcówce meczu, a tego za wagę porażki w 97 minucie gry.

W tabeli sytuacja Empoli jest coraz gorsza. W tej chwili zajmuje 15 miejsce z dorobkiem 32 punktów po 32 kolejkach, a ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 5 punktów.

Bologna w tym sezonie może już spać spokojnie i tak na prawdę dla nich sezon się już skończył. Zajmują 8 miejsce w tabeli więc spadek już dawno im nie grozi, a europejskie puchary są poza zasięgiem.

W poprzednim meczu Bologna sprawiła małą niespodziankę i zremisowała u siebie z Juventusem 1:1. Goście nie wykorzystali rzutu karnego wykonywanego przez Milika.

Dla Empoli ten mecz jest bardzo dużą szansą na przełamanie i spokojne dogranie sezonu. Powinni być rozdrażnieni sposobem w jakim stracili punkty w poprzednim meczu, a własne boisko i grający bez większej motywacji przeciwnik powinien im w tym pomóc.