Sprawdź nasz typ dnia na mecz Bayer Leverkusen – Royale Union, rozgrywany w ramach Ligi Europy UEFA, w czwartek 13 kwietnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Leverkusen zdecydowanie złapał dobrą formę, ponieważ przystępują do tego europejskiego spotkania, ciesząc się serią siedmiu zwycięstw z rzędu, mając przyzwoitą okazję do przedłużenia jej w nadchodzącym pierwszym meczu ćwierćfinału.

Ich ostatni występ w Bundeslidze pokazał, że warto na nich stawiać, bo pokonali nieźle prezentujący się w tym sezonie Eintracht Frankfurt 3:1 grając u siebie i awansowali do pierwszej szóstki i niezaprzeczalnie wyglądają na nie do powstrzymania w tej chwili.

Bramkarz Luven (1/0), pomocnicy Amiri (19/3), Demirbay (21/3) i napastnik Schick (14/3) nie zagrają. Obrońca Hincapie (24/1) i napastnik Hlozek (22/4) są na razie wątpliwi.

Royale Union przyzwoicie wystąpiło w swoim ostatnim spotkaniu Jupiler League na wyjeździe z Gent, remisując to spotkanie 1:1

Ich otwarcie było perfekcyjne, bo niemal od razu po rozpoczęciu meczu objęli prowadzenie, jednak w drugiej połowie, zostali zepchnięci do defensywy przez gospodarzy i niestety dla nich stracili gola z rzutu karnego w ostatnich dziesięciu minutach.

Całkiem nieźle prezentują się w Belgii, zajmując obecnie 2. miejsce w tabeli, jednak dopiero przed nimi prawdziwy sprawdzian, bo zmierzą się z przeciwnikiem realnie przewyższającym ich.

Nie powinni mieć żadnych nowych zmartwień związanych z kontuzjami przed tym spotkaniem.

Wiele rzeczy kieruje drużynę niemiecką do jak największej kreatywności, z których żadna nie jest większa niż fakt, że mają niezłą szansę na awans do półfinału po długim okresie nieobecności.

Biorąc pod uwagę różnicę jakościową między ich ligami i nabraną dynamikę, Leverkusen rozsądnie trzyma etykietę faworyta i realistycznie rzecz biorąc, wszystko inne oprócz ich zwycięstwa byłoby wielkim rozczarowaniem.