Sprawdź nasz typ dnia na mecz Nice – PSG, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w sobotę 8 kwietnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Drużyna Nice przystępuje do tego starcia po niewielkim niepowodzeniu w ostatnim meczu na wyjeździe z Angers, kiedy brakowało im błysku kreatywności i zdobyli tylko punkt w remisie 1:1.

Ich otwarcie było idealne, ponieważ objęli prowadzenie po golu Moffima w 4. minucie, ale tylko po to, by stracić wyrównującego gola jedenaście minut później.

Nicea zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli, wciąż ma szansę wejść do europejskiego pociągu przez Ligue 1, ponieważ ma siedem punktów mniej niż Lille, które zajmuje miejsce w Lidze Konferencji.

Napastnik Diop (18/1) odpada, plus obrońca Viti (9/1) i pomocnik Boudaoui (18/0). Wątpliwości co do występu mają prawi obrońcy Atal (13/1) i Lotomba (26/0).

PSG boryka się ostatnio z pewnymi problemami, ponieważ przystępuje do tego starcia po dwóch kolejnych porażkach, będąc niezwykle niekreatywnym ostatnim razem u siebie z piłkarzami z Lyonu, kiedy ponieśli porażkę 0:1.

Mimo oczywistej inicjatywy gospodarze po pięćdziesięciu sześciu minutach gry przegrywali, po prostu zabrakło im tego konkretnego elementu w ofensywie, którym mogliby zareagować, mimo że mieli na to mnóstwo czasu.

PSG zajmuje czołowe miejsce w tabeli, ale ma tylko trzy punkty przewagi nad drugim w zestawieniu Lens.

Napastnik Mbappe (25/19) może nie wystąpić, podobnie jak środkowy obrońca Ramos (24/0) i pomocnik Verratti (22/0). Odpadają napastnicy Neymar (20/13), środkowy obrońca Kimpebme (11/0) i defensywny Mukiele (19/0).

Pomimo tego, że gospodarze nie są faworytem w tym meczu, mogą sprawić niespodziankę, ponieważ od dłuższego czasu nie ulegli żadnemu zespołowi w meczu o punkty i są zdolni do stawienia oporu faworyzowanym paryżanom.

Z drugiej strony PSG wygląda na bezbronne, ale przy takim składzie nie można ich zostawić bez kontroli nawet na sekundę, więc przynajmniej w moich oczach scena jest ustawiona na całkiem interesujące spotkanie, w którym wysoki liczba bramek jest prawie nieunikniona.