Sprawdź nasz typ dnia na mecz Genoa – Reggina, rozgrywany w ramach włoskiej Serie B, w piątek 31 marca 2023 roku, o godzinie 20:30.

Genua kontynuuje swoje pewne występy, ponieważ zapewniła sobie kolejne zwycięstwo w ostatniej rundzie, pokonując Brescię 0:3, zajmując w tabeli dobre drugie miejsce, mając pięć punktów więcej w porównaniu z trzecim Sudtirolem.

Goście okazali się wyraźnie bardziej kreatywni, zdobywając jedną bramkę w pierwszej połowie i jeszcze dwa kolejce w drugich 45 minutach, całkiem dobrze balansując między atakiem a obroną i zasłużenie świętowali w tym spotkaniu zdobycie 3 punktów.

Wypadł ze składu obrońca Pajac (10/0), pomocnik Portanova (12/1) i najprawdopodobniej napastnik Aramu (21/2) i Coda (24/8).

Reggina, z drugiej strony, ostatnio boryka się z pewnymi problemami, ponieważ jest w serii trzech przegranych meczów z rzędu, przegrywając ostatnio u siebie z Cagliari z wynikiem aż 0:4.

Stworzyli kilka przyzwoitych okazji, jednak nie byli nawet w przybliżeniu tak skuteczni jak ich przeciwnicy, po prostu brakowało im więcej finezji przy wykańczaniu, aby zapewnić bardziej zaciętą grę.

Reggina zajmuje obecnie 7 miejsce, a tuż za nią jest kilka drużyn, i dość realistycznym scenariuszem dla Regiiny jest na razie utrata biletu do play-off.

Napastnik Ricci (10/0) ​​wypada ze składu drużyny gości.

Genua zbudowała coś w rodzaju fortecy w swoim domu, ponieważ od jakiegoś czasu nie zaznali smaku porażki, a przy takiej dawce pewności siebie dość trudno jest dostrzec, że będą mieć jakieś poważniejsze problemy w tym pojedynku.

Poza tym, na wyjeździe, Reggina jest ostatnio zdecydowanie popychadłem, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, wszystko inne oprócz zwycięstwa gospodarzy w nadchodzącym spotkaniu byłoby naprawdę zaskakujące.