Sprawdź nasz typ dnia na mecz Szkocja – Hiszpania, w ramach eliminacji EURO 2024, we wtorek 28 marca 2023 roku, o godzinie 20:45.

Szkocja w bardzo dobrym stylu rozpoczęła eliminacje do EURO, ponieważ w meczu rozgrywanym na własnym boisku wygrała z Cyprem 3:0.

Do przerwy Szkoci prowadzili 1:0 po golu McGinna, w 21 minucie, a po przerwie kolejne gole dołożył McTominay w 87 minucie oraz w doliczonym czasie gry.

W Lidze Narodów Szkoci radzili sobie również bardzo dobrze, wygrywając Grupę 1, w Lidze B, mając za przeciwników Ukrainę, Irlandię oraz Armenię.

Hiszpania rutynowo pokonała w pierwszym meczu eliminacji Norwegię 3:0 nie mając najmniejszych problemów z przeciwnikami. Ich mecz przebiegał podobnie jak ich dzisiejszych rywali, bowiem do przerwy prowadzili jedną bramką za sprawą trafienia Olmo, a w końcówce meczu dwa gole dołożył Joselu.

W tej grupie oprócz Hiszpania i Szkocji są wspomniany Cypr, Norwegia oraz Gruzja.

Hiszpanie są zdecydowanym faworytem tego meczu i mimo, że Szkoci dość dobrze prezentowali się w ostatnim czasie to ich rywale to nie była najwyższa Europejska półka, a Hiszpanie to zdecydowanie poziom wyżej niż np: Irlandia, Ukraina itp, więc spodziewam się, że gracze z Półwyspu Iberyjskiego, będą chcieli jak najszybciej i bez żadnych wpadek zapewnić sobie awans na EURO.