Sprawdź nasz typ dnia na mecz Chelsea Londyn – Borussia Dortmund, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, we wtorek 7 marca 2023 roku, o godzinie 21:00.

Chelsea zmierzy się z Borussią Dortmund w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA.

Chelsea ma bardzo skomplikowany, aktualny sezon, ponieważ od czasu zwolnienia Tuchela notowała bardzo słabe występy, ale nie może sobie pozwolić na zwolnienie Grahama Pottera, ponieważ zasygnalizuje to niezdecydowanie nowego właściciela i zaszkodzi jego reputacji.

Przed ostatnią wygraną z Leeds byli w serii 3 porażek, a wcześniej byli w serii 3 gier z remisami, co świadczy nie najlepiej o drużynie z Londynu.

Jednak w ostatnim meczu z Leeds zagrali znacznie powyżej swoich normalnych występów w ostatnim czasie, widziałem poprawę w ich przygotowaniu, stali się szybsi i bardziej zdecydowani i wydaje się, że odzyskali pewność siebie.

Fofana strzeliła jedynego gola, a on i jego koledzy pokazali dobre zarządzanie grą.

Dortmund z kolei naprawdę radzi sobie dobrze, znacznie powyżej oczekiwań, zwłaszcza w defensywie.

W poprzednich sezonach z trudem utrzymywali czyste konto lub bronili pod silną presją, ale w tym sezonie pokazali niesamowitą poprawę w obronie.

Obecnie mają aż 12 zwycięskich meczów z rzędu! I myślę, że są obecnie drużyną z najlepszą formą w Europie.

W swoim ostatnim meczu z Lipskiem po raz kolejny pokazali klasę.

W pierwszej połowie prowadzili 2:0 i pomimo strzelenia przez Lipsk bramki w drugiej połowie i wywierania niesamowitej presji, dowieźli zwycięstwo do końca spotkania.

Ta gra toczy się między solidną drużyną defensywną a odzyskującą siły drużyną gospodarzy, która spróbuje zdobyć bramkę i doprowadzić do remisu w dwumeczu.

Intencje obu drużyn będą jasne od samego początku.

Chelsea zaatakuje wcześnie, aby zdobyć gola lub dwa, podczas gdy Dortmund będzie starał się dobrze bronić, przetrwać burzę i wejść w mecz.

Prawdopodobnie zobaczymy kontynuację drugiej połowy pierwszego meczu, kiedy Chelsea przejęła kontrolę nad meczem w poszukiwaniu wyrównania.