Sprawdź nasz typ dnia na mecz Brentford – Fulham, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w poniedziałek 6 marca 2023 roku, o godzinie 21:00.

Brentford przystępuje do tego meczu po wyjazdowym remisie z Crystal Palace 1:1.

Po bezbramkowej pierwszej części gospodarze stracili bramkę w 69 minucie, będąc dość blisko porażki, jednak zdołali odpowiedzieć i wyrównać po golu Janelta tuż przed końcowym gwizdkiem.

Brentford zajmuje 9. miejsce w tabeli, mając cztery punkty mniej niż ich dzisiejszy przeciwnik.

Defensywny pomocnik Onyeka (12/0) nie jest w pełni sprawny, a wątpliwy pozostaje bramkarz Strakosha i środkowy obrońca Jansson (7/0).

Fulham nie wykazało się większą kreatywnością w swoim ostatnim występie w Premier League u siebie przeciwko gościom z Wolves, ale mimo to uniknął najgorszego scenariusza i zakończył starcie zdobywając punkt.

Zeszli na przerwę przegrywając 0:1, ale skorygowali swoją grę, w drugiej połowie i z powodzeniem odrobili straty po golu Solomona w 64 minucie, lecz zabrakło im trochę więcej determinacji do bardziej konkretnego wyniku.

Fulham zajmuje 7. miejsce w tabeli, mając o dwa punkty mniej w porównaniu z Newcastle, które zajmuje miejsce dające prawo gry w Lidze Europy.

Defensywny pomocnik Palhinha (24/3) jest zawieszony, kontuzjowani są lewy obrońca Kurzawa (3/0), pomocnik Cairney (22/0) i ofensywny pomocnik Kebano (12/0).

Minęło trochę czasu, odkąd te dwie ambitne drużyny spotkały się ze sobą i zdecydowanie przybywają tutaj z myślą o zdobyciu możliwie jak największego łupu.

Sądząc po ich stylach i obecnej sytuacji w tabeli, prawdopodobieństwo otwartego meczu jest wysokie. Biorąc pod uwagę wynik, gospodarze rozsądnie są uważani za faworyta, ponieważ cieszą się najdłuższą serią meczów bez porażki w Premier League i z pewnością mają wiele powodów do jej przedłużenia, zwłaszcza przeciwko swoim przeciwnikom z okolic Londynu.