Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lens – Lille, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w sobotę 4 marca 2023 roku, o godzinie 17:00.

Lens przystępuje do tego starcia po niepowodzeniu w swoim ostatnim występie w Ligue 1 na wyjeździe z Montpellier, ponieważ nie byli zbyt kreatywni i zakończyli mecz remisem 1:1.

Goście lepiej otworzyli mecz i w 4. minucie objęli prowadzenie po golu Fulginima, nie wykorzystując w pełni zdobytej przewagi, tracąc wyrównującego gola w 59 minucie.

Niemniej jednak Lens może pochwalić się bardzo udanym sezonem, ponieważ zajmują 4. miejsce w tabeli, mając dwa punkty mniej niż zajmująca drugie miejsce Marsylia.

Środkowy obrońca Fortes (1/0), ofensywny pomocnik Claude-Maurice (13/2) i napastnik Buksa (4/0) nie zagrają. Pomocnik Cabot (11/0) i napastnik Said (17/5) są niezdolni do gry przez cały mecz.

Z kolei Lille spełniło rolę faworyta w ostatniej kolejce u siebie z drużyną Brest, wygrywając 2:1.

Po zdobyciu samobójczej bramki na otwarciu gospodarze wyraźnie opanowali sytuację na boisku i choć wymagało to trochę wysiłku, udało im się odwrócić wynik na swoją korzyść, po golach Diakite’a i Aleksandro.

Lille zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do Rennes, które zajmuje miejsce w dające prawo gry w Lidze Konferencji.

Ofensywny pomocnik Ounas (13/1) i lewy obrońca Ismaily (18/2) są kontuzjowani, natomiast niepewny pozostaje środkowy obrońca Fonte (21/1).

Zgodnie z przewidywaniami PSG powoli zmierza w kierunku kolejnego tytułu Ligue 1, ale niezależnie od tego, rozgrywki są bardzo emocjonujące jeśli chodzi o walkę o europejskie puchary.

Obie drużyny z pewnością mają o co walczyć w nadchodzącym meczu, gdyż potencjalne trzy punkty znacznie poprawiłyby ich sytuację, więc biorąc pod uwagę wszystko, czeka nas ciekawy mecz, w którym prawdopodobieństwo mniejszej liczby bramek jest wyjątkowo niskie.