Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Madryt – Barcelona, rozgrywany w ramach Pucharu Króla Hiszpanii, w czwartek 2 marca 2023 roku, o godzinie 21:00.

Real Madryt przystępuje do tego spotkania po zremisowanych 1:1, derbach Madrytu w 23 kolejce La Liga, z Atletico, w meczu rozgrywanym na własnym stadionie.

Królewscy przeważali przez większą część meczu mając przewagę w sytuacjach bramkowych 18-7 oraz w posiadaniu piłki 61-39%. Mimo to goście wyszli na prowadzenie w 78 minucie po golu Gomeza, grając w osłabieniu od 64 minuty po czerwonej kartce dla Correi. Real wyrównał w 85 minucie i nie wykorzystał szansy po potknięciu Barcelony z Alemrią.

Real zajmuje 2 miejsce w tabeli La Liga, z dorobkiem 52 punktów i stratą 7 oczek do Dumy Katalonii.

Barcelona jak już wspomniałem kompletnie zawiodła w meczu wyjazdowym ze znajdującą się na dnie tabeli Almerią, przegrywając 1:0, i po porażce w Lidze Europy z Manchesterem United w zeszły czwartek była do już druga porażka z rzędu dla Barcelony.

W dzisiejszym meczu faworytem jest Real, który gra na własnym stadionie i sądzę, że wypełni tę rolę i pokona nieco rozbitą Barceloną która zagra bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego, Pedriego oraz Dembele.