Sprawdź nasz typ dnia na mecz Villarreal – Getafe, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w poniedziałek 27 lutego 2023 roku, o godzinie 21:00.

Villarreal przystępuje do tego spotkania w kiepskich nastrojach ponieważ, drużyna wpadła w potężny dołek formy notując 4 porażki z rzędu w La Liga.

Ich poprzedni mecz to porażka wyjazdowa z Majorką 4:2. Goście mieli utrudnione zadanie, bowiem od 21 minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Triguerosa. Do przerwy Villarreal przegrywał 2:1, a po zmianie stron udało im się szybko wyrównać, ale kolejne dwa gole dla Majorki w 56 oraz 63 minucie gry ustaliły wynik meczu.

Villarreal zajmuje obecnie 9 pozycję w tabeli z dorobkiem 31 punktów po 22 meczach, ale ich strata do europejskich pucharów przed rozpoczęciem 23 kolejki, to tylko 3 punkty.

Getafe natomiast wygrało poprzedni mecz u siebie z Valencią 1:0 i było to ich przełamanie po 6 z rzędu meczach bez zwycięstwa w La Liga. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 82 minucie gry Mayoral.

Getafe plasuje się na 16 pozycji z dorobkiem 22 punktów mając taką samą liczę oczek zo zagrożony spadkiem Cadiz.

Faworytem tego spotkania jest Villarreal i jestem przekonany, że wykorzysta dziś swoją świetną szansę na przełamanie. Getafe bowiem nie prezentuje się w tym sezonie najlepiej, a dodatkowo wygrał poprzedni mecz i nie sądzę, aby tego pokroju drużyna mogła wygrać dwa mecze z rzędu.