Sprawdź nasz typ dnia na mecz Monaco – Bayer Leverkusen, rozgrywany w ramach Ligi Europy UEFA, w czwartek 23 lutego 2023 roku, o godzinie 18:45.

Monaco przystępuje do tego rewanżu będąc w bardzo dobrej pozycji, po niespodziewanej wygranej w Niemczech przeciwko faworyzowanemu Leverkusen, kiedy notując zwycięstwo 2:3, pokazując wielką determinację i wolę walki.

Goście po pięćdziesięciu dziewięciu minutach gry przegrywali 2:1, jednak w ostatnich dwudziestu minutach przerzucili się na wyższy bieg i zdobyli dwie bramki, tworząc w ten sposób bardzo dobre podłoże pod awans do kolejnej rundy.

Prawy obrońca Vanderson (20/0) i Aguilar (13/0) są kontuzjowani po stronie francuskiej.

Leverkusen mimo porażki w poprzednim meczu z Monaco, zaprezentowało się całkiem nieźle i na pewno nie stoją na straconej pozycji w rewanżu.

Jak wspomniano powyżej, mieli kontrolę nad starciem, ale gdzieś po drodze stracili koncentrację i pozwolili gościom odwrócić losy meczu, stawiając się w dość niewygodnej sytuacji.

Bramkarz Lunev (1/0), pomocnik Aranguiz (10/1) i napastnik Diaby (20/7) nie zagrają w dzisiejszym meczu.

Monaco wykonało świetną robotę w zeszłym tygodniu w Niemczech i z pewnością jest w pełni skoncentrowane by nie zaprzepaścić tej wyśmienitej sznasy.

Ich forma jest dobra, ponieważ przyjeżdżają tutaj po pięciu zwycięstwach z rzędu, a przy odpowiednim podejściu po prostu nie ma zbyt wielu powodów, aby wątpić w ich zdolność do ponownego wejścia na szczyt, przynajmniej moim zdaniem.