Sprawdź nasz typ dnia na mecz Middlesbrough – Watford, rozgrywany w ramach angielskiej Championship, w sobotę 28 stycznia 2023 roku, o godzinie 16:00.

Drużyna Middlesbrough przystąpi do tego starcia po porażce 2:0 w swoim ostatnim występie w Championship na wyjeździe z Sunderland, w którym teoretycznie mogła zrobić coś więcej, ale brakowało jej trochę finezji w wykończeniu.

Grali w osłabieniu od początku drugiej części meczu i stracili dwa gole w 51 i 80v minucie meczu, wyglądając niebezpiecznie pomimo przewagi liczebnej, ale jak wspomniano powyżej, bez większej pewności z przodu.

Middlesbrough zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli, a kilka drużyn jest zaangażowanych w dość zaciętym wyścigu o wejście do play-off w tym sezonie.

Środkowy obrońca Fry (25/0) jest zawieszony, a kontuzjowani pozostają obrońcy Clarke (6/0) i Dijksteel (16/0).

Watford nie spisał się najlepiej w ostatnim meczu u siebie z Rotherham, kiedy zdobyli tylko punkt w meczu zremisowanym 1:1, pokazując niepewną grę w pierwszej części – to fakt, który okazał się kluczowy w ich nieudanej próbie wygrania tego meczu.

Stracili bramkę w 20. minucie, wyglądając na dość nieobecnych przez pierwsze czterdzieści pięć minut, ale wyszli z szatni głodni odwrócenia losów meczu, wyrównując za sprawą Ferreiry w 53 minucie, jednak to wszystko, co mieli do zaoferowania w tym spotkaniu.

Watford zajmuje trzecie miejsce w tabeli, mając trzynaście punktów mniej niż drugie w tabeli Sheffield Utd.

Środkowy obrońca Kabasele (21/0), pomocnicy Dele-Bashiru (6/0), Kalu (9/0), Kayembe (21/0), Sema (24/2) oraz ofensywny Davis (18/4) i Pedro (20/8) są na razie wątpliwi. Kontuzjowani pozostają prawy obrońca Gosling (17/0), środkowy obrońca Hause (3/0), pomocnicy Cleverly (3/1), Louza (5/2) i napastnik Manaj (6/1).

Pierwsze dwa miejsca do bezpośredniego awansu są praktycznie zajęte przez Burnley i wspomniane wcześniej Sheffield, ale pozostała walka o play-offy dopiero zaczyna się rozgrzewać do najwyższego stopnia.

Kilka drużyn jest w stanie walczyć o Premier League, a te dwie zdecydowanie należą do nich, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności i brak znaczącej różnicy w jakości, byłoby więcej niż zaskoczeniem, gdyby jeden z nich uniknął tego starcia z nienaruszoną bramką, bez względu na wynik.