Sprawdź nasz typ dnia na mecz Mainz – Borussia Dortmund, rozgrywany w ramach niemieckiej Bundesligi, w środę 25 stycznia 2023 roku, o godzinie 18:30.

Mainz w poprzedniej kolejce zdobyło punkt w zremisowanym 1:1 meczu wyjazdowym ze Stuttgartem. Mecz był wyrównany, oba gole padły przed przerwą a wyrównującą bramkę dla gości strzelił z rzutu karnego Ingvartsen w 40 minucie spotkania.

Dla drużyny z Moguncji było to już 5 z rzędu spotkanie bez zwycięstwa w Bundeslidze, notując w tym czasie 3 porażki oraz 2 remisy.

W tabeli Mainz zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 20 punktów po 16 meczach.

Borussia wygrała poprzednie swoje spotkanie w Bundeslidze z Augsburgiem, po bardzo interesującym meczu 4:3.

Było to niejako przełamanie dla Dortmundczyków, ponieważ jeszcze w końcówce 2022 roku, przegrali 2 mecze z rzędu.

W tabeli Borussia zajmuje 6 pozycję ze stratą 2 punktów do 2 w tabeli Eintrachtu Frankfurt.

Zapowiada nam się dziś bardzo interesujące spotkanie w którym na pewno zobaczymy wiele emocji i ofensywnej gry.