Sprawdź nasz typ dnia na mecz Inter Mediolan – Empoli, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w poniedziałek 23 stycznia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Inter wykonał świetną robotę, podnosząc morale przed kontynuacją sezonu, wygrywając finał Superpucharu z Milanem z przekonującym wynikiem 0:3 w zeszłą środę.

Ten sukces był kontynuacją pozytywnego występu w Serie A przeciwko Veronie u siebie, wygrywając ten mecz 1:0. Po przerwie na Mistrzostwa Świata Inter jak na razie nie przegrał jeszcze meczu.

Inter zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli, mając niewielkie szanse na Scudetto w tym sezonie, gdyż ma trzynaście punktów straty w porównaniu do liderów z Napoli.

Bramkarz Handanović (8/0) i pomocnik Brozovic (10/2) są kontuzjowani.

Empoli zrobiło wystarczająco dużo w zaciętym starciu w ostatniej rundzie u siebie z nieco niedocenianą Sampdorią, kiedy wykazali się nieco większą kreatywnością i odnieśli zwycięstwo 1:0.

Obie strony podeszły do tego meczu agresywnie, ale to gospodarze zdołali skutecznie zakończyć jedną z akcji w 55 minucie, stawiając czoła kilku groźnym atakom ze strony przeciwnika przez cały mecz i realistycznie rzecz biorąc, łatwo mogło dojść do remisu.

Empoli plasuje się na 12. miejscu w tabeli, w bezpiecznej odległości od strefy spadkowej, mając cztery punkty mniej niż Torino, które zajmuje miejsce dające prawo gry w europejskich pucharach.

Goście nie będą mogli skorzystać z zawieszonego pomocnika Marina (18/1), natomiast kontuzjowany jest środkowy obrońca Ismajli (14/0), defensywny pomocnik Grassi (11/0) i napastnik Destro (10/1).

Biorąc pod uwagę obecny wygląd Interu, trudno wyobrazić sobie inny scenariusz poza zwycięstwem, ponieważ realistycznie prezentują oni zupełnie inny poziom jakości niż Empoli.

Ofensywna postawa jest jak najbardziej prawdopodobna, a sądząc po strzeleckim potencjale mediolańskiego giganta, widzowie z pewnością będą mieli co oglądać w poniedziałkowy wieczór, przynajmniej moim zdaniem.