Sprawdź nasz typ dnia na mecz St. Truiden – Club Brugge, rozgrywany w ramach belgijskiej Jupiler League, w czwartek 19 stycznia 2022 roku, o godzinie 20:45.

St. Truiden może być bardzo zadowolony z wyniku ostatniego meczu, ponieważ przybędą na to starcie po podnoszącym morale zwycięstwie nad Eupen 0:2, grając na wyjeździe.

Goście objęli prowadzenie w późnej fazie pierwszej części meczu po golu Bruno, decydując się na bardziej defensywną grę w drugiej części, ale wciąż kilkukrotnie zagrażając bramce rywali, podwajając prowadzenie w 68 minucie, kiedy gospodarze strzelili samobójczego gola.

St. Truiden zajmuje 9. miejsce w tabeli, mając taką samą liczbę punktów, jak Leuven, które zajmuje miejsce w fazie play-off.

Bramkarz Steppe (1/0) i pomocnicy Kagawa (12/2) i Konate (15/0) odpadają z gry.

Club Brugge kontynuuje swoje niestabilne występy, po raz kolejny nie spełniając oczekiwań w ostatniej rundzie u siebie z Anderlechtem, kiedy zdobyli tylko punkt w zremisowanym meczu 1:1.

Od samego początku utrzymywali inicjatywę i strzelili pierwszego gola za sprawą Nielsena w 68 minucie, jednak po raz kolejny pokazali swoją słabość w obronie, kiedy stracili wyrównującego gola jedenaście minut później po niefortunnym golu samobójczym.

Club Brugge zajmuje 4. miejsce w tabeli Jupiler League, zdecydowanie będąc w sytuacji, w której musi wygrać, ponieważ kilka drużyn z dołu tabeli może ich przegonić.

Goście nie powinni mieć nowych zmartwień związanych z kontuzjami.

Obie strony mają czego szukać w nadchodzącym starciu, ponieważ każda na swój sposób martwi się o obecny status w Jupiler League.

Mimo że St. Truiden z etykietką słabszej drużyny zdecydowanie ma środki, aby urozmaicić mecz i sprawić, by goście zagrali na 100%, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, obstawienie większej liczby bramek wygląda na najlepszy wybór, ponieważ realistycznie rzecz biorąc, żadnemu z nich nie można w tej chwili w pełni zaufać jeśli chodzi o defensywę.

Ten mecz jest naprawdę świetnym sprawdzianem dla obu stron i byłoby dość rozczarowujące, gdyby zdecydowali się pozostać bierni przez pełne dziewięćdziesiąt minut.