Sprawdź nasz typ dnia na mecz Cercle Brugge – Royale Union, rozgrywany w ramach belgijskiej Jupiler League, w środę 18 stycznia 2022 roku, o godzinie 20:45.

Cercle Brugge kontynuuje ostatnio swoje niepewne występy, ponieważ przedłużyli passę bez zwycięstwa w ostatniej kolejce na wyjeździe z Charleroi, kiedy ponieśli porażkę 2:1.

Goście strzelili jednak pierwsi za sprawą Vanhoutte w 27 minucie, ale stracili koncentrację w dalszej części meczu, ponieważ stracili bramkę tuż przed przerwą i nie mogli zrobić wiele, aby uniemożliwić wyraźnie bardziej agresywnej drużynie gospodarzy zdobycie kolejnego gola na początku drugiej połowy.

Cercle Brugge zajmuje obecnie 10 miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do St. Truiden, które zajęło miejsce w fazie play-off.

Defensywny pomocnik Vanhoutte (16/0) jest zawieszony. Brakuje im także kontuzjowanych środkowych obrońców Utkusa (2/0), Sousy (jak dotąd bez występu), Ravycha (12/1) i defensywnego pomocnika Van Der Bruggena (12/0).

Zupełnie odwrotnie jest z Royale Union, który zajmuje 2. miejsce w tabeli Jupiler League, mając siedem punktów mniej w porównaniu do liderów z Genk, co po raz kolejny udowadnia, że ​​w tym sezonie myślą poważnie o mistrzostwie kraju.

Przyjeżdżają na to starcie po zwycięstwie 2:0 u siebie z drużyną Antwerpii, przedłużając swoją pozytywną passę do ośmiu meczów we wszystkich rozgrywkach, więc nie trzeba wiele mówić o ich morale i ogólnej pewności siebie.

Pomocnik Rodriguez (9/0) i skrzydłowy Adingra (18/7) nie zagrają dzisiaj.

Niezaprzeczalnie Royale Union prezentuje się znacznie lepiej w tym sezonie, a stwierdzenie, że nie zrobią wszystkiego, co w ich mocy, aby zgarnąć 3 punkty, jest nie poważne.

Mimo to Cercle Brugge radzi sobie przyzwoicie u siebie, pomimo ostatniej porażki z Westerlo, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, najprawdopodobniej czeka nas interesujące starcie, w którym prawie niemożliwe jest, aby jedna ze stron pozostała pasywna i nie zdobyła gola bez względu na to jaki będzie wynik.