Sprawdź nasz typ dnia na mecz Napoli – Juventus Turyn, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w piątek 13 stycznia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Napoli spełniło oczekiwania w swoim ostatnim występie na wyjeździe przeciwko drużynie Sampdorii, notując rutynowe zwycięstwo 0:2, pokazując po prostu inny poziom jakości w porównaniu z rywalem w tym meczu.

Goście objęli prowadzenie po golu Osimhena w 19 minucie, a więcej graczy na boisku od 39 minuty meczu jeszcze bardziej ułatwiło im pracę. Kontynuowali ofensywę, w drugiej połowie i ukoronowali swój lepszy występ kolejnym golem Elmasa z rzutu karnego w ostatnich dziesięciu minutach.

Napoli prowadzi w tabeli Serie A, mając sześć punktów przewagi nad drugim Juventusem.

Tym razem nie powinni mieć żadnych nowych zmartwień o kontuzje w wyjściowym składzie.

Stara Dama nie pokazała wiele w ostatniej rundzie u siebie z niewygodnym jak zawsze Udinese, ale i tak dała z siebie wszystko i zanotowała zwycięstwo 1:0.

W dość wyrównanym spotkaniu, w którym żadna ze stron nie straciła inicjatywy, gospodarze wykazali się nieco większą kreatywnością w posługiwaniu się piłką i strzelili gola za sprawą Danilo pod koniec meczu – w 86 minucie.

Jak wspomniano powyżej, Juventus zajmuje drugie miejsce w tabeli, pozostając w kontakcie z czołówką pomimo problemów z kontuzjami w tym sezonie.

Obrońca Bonucci (9/1), Cuadrado (14/0), De Sciglio (8/0) i napastnik Vlahovic (10/6) powinni zostać wyeliminowani wraz z kilkoma naprawdę długo nieobecnymi.

Zadziwiający jest fakt, że Napoli jest niepokonane na własnym boisku w tym sezonie we wszystkich meczach o stawkę, co zwiększa ich szansę na długo oczekiwany sukces w Serie A.

Sądząc po wielkości obu klubów, kolejny włoski klasyk jest przed nami, ale Juventus po prostu przyjeżdża na to starcie z poważnie osłabionym składem i dość trudno jest wyobrazić sobie, jak w pełni rywalizują z gospodarzami przez pełne dziewięćdziesiąt minut.