Sprawdź nasz typ dnia na mecz QPR – Sheffield Utd, rozgrywany w ramach angielskiej Championship, w poniedziałek 2 stycznia 2023 roku, o godzinie 21:00.

QPR przystępuje do tego starcia po porażce w ostatniej rundzie u siebie z nieco niedocenianym Luton, kiedy pokazali bardzo mało i ponieśli przekonującą porażkę 0:3.

Gospodarze stracili jednego gola w pierwszej i jeszcze dwa kolejne w drugiej części gry, przez większość czasu mając piłkę przy nodze, ale niestety dla nich głównym problemem była kreatywność.

QPR plasuje się na 13. miejscu w tabeli, w bezpiecznej odległości od strefy spadkowej i tylko jeden punkt poniżej play-off.

Środkowy obrońca Balogun (12/1) i pomocnik Johansen (16/2) są kontuzjowani. Środkowy obrońca Clarke-Salter (12/0) i pomocnik Dozzell (22/0) nie są pewni występu.

Sheffield Utd nadal wydaje się pewne siebie, ponieważ przedłużyli swoją dobrą passę kolejnym zwycięstwem nad Blackpool na wyjeździe z wynikiem 1:2.

Po czterdziestu dziewięciu minutach gry goście prowadzili dwoma bramkami, ale stracili gola w 55. minucie, ale zagrali wystarczająco skoncentrowani w obronie, by utrzymać prowadzenie.

Sheffield Utd zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli z trzema punktami straty w porównaniu do liderów z Burnley.

Środkowy obrońca Norrington-Davies (15/0), defensywny pomocnik Fleck (11/0) i napastnik Brewster (16/1) wypadli ze składu.

Goście z pewnością mają większą motywację, aby przystąpić do tego starcia w pełni skoncentrowani, i aby zgarnąć jak najwięcej i pozostać w kontakcie ze wspomnianymi wcześniej liderami tabeli.

Ostatnio prezentują się całkiem nieźle, obecnie cieszą się pozytywnym wynikiem w pięciu meczach w rozgrywkach Championship, a jeśli utrzymają swoją charakterystyczną grę, Sheffield powinno być w stanie wygrać ten mecz i zapisać na sowim koncie kolejne trzy punkty lub przynajmniej utrzymać inicjatywę przez całe dziewięćdziesiąt minut.