Sprawdź nasz typ dnia na mecz Argentyna – Chorwacja, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, we wtorek 13 grudnia 2022 roku, o godzinie 20:00.

Argentyńczycy przeszli trudniejszą drogę do półfinału niż się spodziewali, ponieważ w zeszły piątek mieli pewne problemy z Holendrami, ale mimo to pokonali tę przeszkodę i odnieśli zwycięstwo po serii rzutów karnych.

Pozornie Argentyńczycy byli na dobrej pozycji, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, bo po siedemdziesięciu trzech minutach gry prowadzili 0:2, co zapewnili im Mollina i Messi (karny), ale mimo to mecz nabrał dramatycznego przebiegu, ponieważ Europejczycy zdołali zredukować straty w 83 minucie i po bardzo sprytnym wykonaniu rzutu wolnego praktycznie w ostatnich sekundach, z powodzeniem dołożyli jeszcze jedną bramkę.

Ostatecznie wszystko sprowadziło się do rzutów karnych, a Argentyna wykazała się lepszą ogólną stabilnością i zapewniła sobie bilet do kolejnej fazy turnieju.

Obrońcy Marcos Acuna i Gonzalo Montiel są teraz zawieszeni na to starcie.

Chorwacja nadal przesuwa granice coraz wyżej, ponieważ udało im się wywołać niemały szok w swoim ostatnim starciu z bardzo faworyzowaną Brazylią.

Ekipa Chorwacji przez 90 minut była na podrzędnej pozycji, ale wytrzymała presję i dotrwała do dogrywki. Sprawy nie układały się dla nich dobrze, ponieważ stracili gola po strzale Neimara, ale po raz kolejny pokazali, jak silny jest ich charakter, i udało im się wyrównać za sprawą Petkovicia.

O rzutach karnych mówi się, że to loteria, ale Chorwaci udowodnili, że to nieprawda i po raz kolejny pokonali przeciwnika w ten sposób.

Oba narody przystępują do tego starcia po naprawdę dramatycznych ćwierćfinałach i są duże szanse, przynajmniej moim zdaniem, że nadchodzące nie będzie inne.

Szanse Argentyńczyków są spore, ale Chorwaci udowodnili, że ma to dla nich niewielkie lub żadne znaczenie, są bowiem już bardzo doświadczoną drużyną na tego typu turniejach – 4 lata temu grali bowiem w finale.

Biorąc to pod uwagę, prawdziwa bitwa jest zdecydowanie przed nami, a Chorwaci są zdecydowanie ponownie gotowi do gry w piłkę nożną na najwyższym poziomie i powstrzymania Argentyńczyków, podobnie jak zrobili to z Brazylią.