Sprawdź nasz typ dnia na mecz Holandia – Argentyna, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, w piątek 9 grudnia 2022 roku, o godzinie 20:00.

Holendrzy sprostali oczekiwaniom w swoim ostatnim występie w Katarze przeciwko reprezentacji USA, kiedy wykazali się większą kreatywnością z piłką i zanotowali przekonujące zwycięstwo 3:1.

Po pierwszej części prowadzili 2:0, po golach Depaya i Blinda i choć Amerykanom udało się nieco zredukować straty, to w 76 minucie Dumfries zdobył kolejną bramkę dla Holendrów i ustalił wynik meczu.

Nie powinni martwić się kontuzjami, a Depay i Gakpo najprawdopodobniej poprowadzą ich atak.

Argentyna zrobiła swoje w fazie pucharowej Australii, wygrywając 2:1, będąc wyraźnie lepszą w każdym aspekcie gry i zasłużyła moim zdaniem na bardziej przekonującą wygraną.

Objęli prowadzenie za sprawą Messiego (35.), a następnie Alvareza (57.), jak wspomniano powyżej, kontrolując sytuację na boisku, ale i tak stracili jedną bramkę po niefortunnym samobójczym trafieniu w ostatnich piętnastu minutach spotkania.

Messi, Alvarez i Gomez najprawdopodobniej poprowadzą atak w formacji 4-3-3. Papu Gomez skręcił kostkę, ale ma czas na powrót do zdrowia. Angel Di Maria doznał lekkiej kontuzji po meczu z Polską, ale powinien wrócić już na to spotkanie.

Obie reprezentacje pokazały do ​​tej pory więcej niż przyzwoitą siłę w turnieju, a realistycznie rzecz biorąc, gra defensywna po prostu nie jest w ich stylu, prawdopodobnie przygotowując grunt pod jedno z najciekawszych dotychczas starć w Katarze.

Pewność siebie jest wysoka, ich marzenia są coraz bliżej realizacji i byłoby naprawdę rozczarowujące, gdyby te dwa zespoły nie dostarczyły swoim fanom zastrzyku adrenaliny i nie opuściły tego spotkania pozostawiając maksymalny wysiłek na boisku.