Sprawdź nasz typ dnia na mecz Holandia – USA, rozgrywany w ramach 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022, w sobotę 3 grudnia 2022 roku, o godzinie 16:00.

Holendrzy zrobili to co do nich należało w swoim ostatnim występie przeciwko Katarowi, kiedy odnieśli pewne zwycięstwo 2:0, dzięki czemu zajęli czołowe miejsce w tabeli grupy A.

Holendrzy strzelili gola za sprawą Gakpo w 26 minucie, a następnie de Jong podwyższył w 49 minucie na 2:0, kontrolując w pełni sytuację w tym meczu i bez większych trudności doprowadzili to starcie do końca.

Obrońca Jeremie Frimpong doznał kontuzji i pozostaje nieco niepewny jeśli chodzi o jego występ w dzisiejszym meczu.

Stany Zjednoczone spełniły oczekiwania w decydującym meczu z Iranem, kiedy zanotowały zwycięstwo 0:1, zdobywając tym samym bilet do fazy pucharowej z 2. miejsca w tabeli.

Amerykanie wyraźnie dominowali w pierwszej części i zasłużenie zdobyli bramkę po strzale Pulisicia w 38 minucie meczu, decydując się na ostrożniejszą grę w kontynuacji i z powodzeniem utrzymując nienaruszoną bramkę przez pozostałą część spotkani.

Ofensywny Pulisic nie jest w pełni zdrowy po kontuzji miednicy, ale powinien być do dyspozycji trenera, aby wziąć udział w tak wielkim meczu. Napastnik Josh Sargent nie jest pewny występu.

Komfort gry w fazie grupowej minął dla tych zespołów i będą musieli wykorzystać wszystkie swoje możliwości w jednym spotkaniu.

Holendrzy są bardziej doświadczeni w tego typu starciach i byłoby nielogiczne sądzić inaczej, ale Amerykanie nie otrzymali przepustki do fazy play-off przez przypadek, zasłużyli na nią dobrą ogólną grą w Katarze, więc niezależnie od wyniku, zdecydowanie są w stanie urozmaicić to spotkanie do pewnego poziomu, ponieważ Holandia jak dotąd nie imponowała w obronie.