Sprawdź nasz typ dnia na mecz Belgia – Kanada, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, w środę 23 listopada 2022 roku, o godzinie 20:00.

Belgowie ponieśli porażkę w swoim ostatnim meczu towarzyskim z Egipcjanami, przegrywając ten mecz 1:2, grając na neutralnym terenie jako przygotowanie do meczów o stawkę w Katarze.

Po czterdziestu sześciu minutach gry przegrywali 0:2, mając przewagę posiadania piłki od rozpoczęcia meczu, ale niestety dla nich, byli w stanie strzelić tylko honorowego gola za sprawą Opendy dopiero w 76 minucie.

Obrońcy Denayer (35/1, Al Shabab), Boyata (31/0, Club Brugge), Mechele (3/0, Club Brugge), pomocnik Saelemaekers (9/1, AC Milan) i napastnik Lukebakio (5/0, Hertha) nie otrzymali powołaniai na zawody.

Kanada w ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami wygrała z Japonią 2:1.

Kanadyjczycy stracili gola już na początku meczu – w 9 minucie, ale skutecznie odpowiedzieli za sprawą Vitorii przed gwizdkiem na przerwę, wykazując się nieco większą determinacją, gdy mecz przeniósł się do drugiej części i, przy pewnej dozie szczęścia, strzelili kolejnego gola praktycznie w ostatnich sekundach z rzutu karnego wykonywanego przez Cavalliniego.

Bramkarz Crepeau (15/0, Los Angeles), obrońcy Henry (44/1, Toronto), Brault-Guillard (7/1, Montreal), Edwards (5/0, LA Galaxy) i napastnicy Corbeanu (7/2, Blackpool), Brym (7/1, Eindhoven), Nelson (4/1, Toronto), Shaffelburg (4/0, Nashville) i Akinola (3/0, Toronto) nie są częścią zespołu.

Belgowie z pewnością nie pokazali wszystkich swoich kart w ostatnim czasie i z pewnością uwolnią swój pełny potencjał, gdy zacznie się prawdziwa gra.

Patrząc na ich ogólną jakość, są w stanie osiągnąć swoje wyżyny w Katarze, a wszystko inne poza zwycięstwem byłoby naprawdę zaskakujące w najprawdopodobniej dość dynamicznym i ciekawym starciu z Kanadyjczykami.