Sprawdź nasz typ dnia na mecz Rennes – Toulouse, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w sobotę 12 listopada 2022 roku, o godzinie 21:00.

Rennes zaliczyło przyzwoity występ w ostatniej kolejce wyjazdowej przeciwko lekko faworyzowanemu Lille, kiedy zdobyli punkt w remisie 1:1, przedłużając tym samym swoją serię bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Goście stracili gola w 16. minucie, grając głównie defensywnie od początku spotkania, ale mimo to wyrównali z rzutu karnego w 58. minucie po strzale Borigeauda.

Po tym remisie Rennes jest na trzecim miejscu, mając dziesięć punktów mniej niż liderzy PSG.

Gospodarze zagrają bez zawieszonego lewego obrońcy Melinga (9/0), a także kontuzjowanego defensywnego pomocnika Santamarii (7/1). Wątpliwy jest występ ofensywnego pomocnika Terriera (13/8).

Toulouse ma niepokojącą serię trzech meczów bez zwycięstwa w rozgrywkach Ligue 1, nie będąc wystarczająco konkretnym w ostatniej rundzie u siebie z Monako, przegrywając ten mecz 0:2.

Jak już wspomnieliśmy, stracili dwa gole w tym meczu, w 46. i 60. minucie, wyglądając na dość niebezpiecznych w drugiej części gry, ale bez żadnych konkretów pod bramką rywala.

Toulouse zajmuje 12. miejsce w tabeli Ligue 1, pięć punktów przewagi nad zajmującym miejsce w strefie spadkowej – Ajaccio.

Napastnik Healey (3/1) jest w tej chwili wątpliwy i powinien być ich jedynym zmartwieniem przed tym meczem dla gości.

Rennes do tej pory demonstruje dość pewną grę w tym sezonie i jest zdecydowanie w pełni skoncentrowany na kontynuacji tego stanu rzeczy w jak największym stopniu.

Ich występy zarówno w Europie, jak i w kraju dają im pewną dozę pewności siebie, że ​​mogą pokonać niemal każdą drużynę we Francji, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, byłoby naprawdę zaskakujące, gdyby w nadchodzącym meczu nie odnieśli zwycięstwa nad przeciętną Toulouse.