Sprawdź nasz typ dnia na mecz Genk – Charleroi, rozgrywany w ramach belgijskiej Jupiler League, w piątek 4 listopada 2022 roku, o godzinie 20:45.

Genk kontynuuje swoje bardzo dobre występy w tym sezonie w rozgrywkach Jupiler League, ponieważ aktualnie mają godną pozazdroszczenia pozytywną passą, rutynowo wygrywając z Mechelen ostatnim razem u siebie z wynikiem 3:1.

Mieli drobne problemy podczas pierwszej połowy, kiedy obu stronom udało się zdobyć po jednej bramce, ale ich jakość uwydatniła się po przerwie, ponieważ z powodzeniem dodali dwa kolejne gole do wyniku, mimo że mieli o jednego zawodnika mniej na boisku od 64. minuty.

Genk mocno utrzymuje pozycję lidera w tabeli, pozostawiając drugą Antwerpię z siedmioma punktami straty.

Pomocnik El Khannous (15/0) i lewy obrońca Preciado (8/0) są zawieszeni, a gospodarzom brakuje także napastnika Oyena (1/0) i kilku długoterminowych nieobecnych bez gry w tym sezonie.

Charleroi zaskoczyło w poprzednim meczu u siebie z wyżej wspomnianą Antwerpią, kiedy w końcu zakończyli fatalną passę bez zwycięstwa i odnieśli niewielkie zwycięstwo 1:0.

Gospodarze strzelili jedynego gola w tym starciu za sprawą Benbouali w 35 minucie, będąc w tym meczu głównie w defensywie, ale mimo to prezentowali się wystarczająco dobrze, aby utrzymać swoją bramkę w nienaruszonym stanie.

Charleroi zajmuje 11. miejsce w tabeli, mając na koncie 19 punktów po 15 rozegranych do tej pory kolejkach.

Środkowy obrońca Knezevic (4/0) odpada z gry, podobnie jak prawy obrońca Van Cleemput, który nie grał w tym sezonie. Skrzydłowy Nkuba (14/1) jest zawieszony.

Genk wyraźnie ma duże oczekiwania w tym sezonie, a biorąc pod uwagę sposób, w jaki pokonują kolejnych rywali, trudno jest wyobrazić sobie kogoś, kto sprosta wyzwaniu, by zakończyć ich pozytywną passę.

Ich zwycięstwo po prostu nie może być moim zdaniem kwestionowane, zwłaszcza nie na ich boisku, gdzie oczywiście są w stanie zdobywać kilka bramek w jednym meczu, niezależnie od przeciwników po drugiej stronie.