Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sassuolo – Verona, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w poniedziałek 24 października 2022 roku, o godzinie 20:45.

Sassuolo było do pewnego stopnia konkurencyjne w ostatniej kolejce wyjazdowej do Bergamo z Atalantą, ale mimo to zakończyło mecz minimalną porażką 2:1.

W 41 minucie objęli prowadzenie po golu Kyriakopoulosa, ale linia obrony załamała się jeszcze pod koniec pierwszej połowy a od 46 minuty, goście przegrywali 2:1, wykazując większą agresję w kontynuacji meczu, ale niestety dla nich, bez konkretnej odpowiedzi, która dałaby im choć jeden punkty w tym spotkaniu.

Sassuolo zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, mając za sobą dwie porażki z rzędu.

Środkowy obrońca Ferrari (10/0) ​​jest zawieszony. Prawy obrońca Muldur (1/0) oraz ofensywni gracze Defrel (4/0) i Berardi (5/1) pozostają kontuzjowani.

Podobnie jak ich przeciwnicy w nadchodzącym starciu, Verona toczyła wyrównaną walkę u siebie z faworyzowanym Milanem, ale również im nie udało się zdobyć przynajmniej jednego punktu, ponieważ starcie zakończyło się wynikiem 1:2 na korzyść Rossonerich .

Gospodarze stracili pierwsi gola po niefortunnej bramce samobójczej w 9 minucie, ale zareagowali w najlepszy możliwy sposób i dziesięć minut później wyrównali po golu Guntera.

Parę razy byli niebezpieczni w drugiej części, ale niestety stracili kolejną w 81 minucie, nie mając nieco więcej finezji na finiszu, by zaskoczyć Milan po raz drugi w tym starciu.

Verona znajduje się obecnie na 18 miejscu w tabeli, mając ostatnio widoczne problemy z ich formą.

Obrońca Dawidowicz (4/0), pomocnik Ilic (7/0) i napastnik Lasagna (8/1) nie będą do dyspozycji trenera. Wątpliwymi pozostają pomocnicy Lazovic (8/0) i Hrustic (5/0).

Mimo że Sassulolo przystępuje do tego starcia po dwóch porażkach z rzędu, przed nimi jest doskonała okazja, aby zakończyć słabą dynamikę i wrócić na właściwą ścieżkę.

Przy odpowiednim podejściu nie powinno to stanowić większego problemu, ponieważ Verona jest głęboko poniżej odpowiedniej formy i moim zdaniem naprawdę będzie musiała tym razem wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności by zagrozić rywalom.