Sprawdź nasz typ dnia na mecz Furth – Hansa Rostock, rozgrywany w ramach niemieckiej 2. Bundesligi, w piątek 14 października 2022 roku, o godzinie 18:30.

Greuther Furth przystępuje do tego starcia po niewielkiej porażce w ostatniej kolejce na wyjeździe z lekko niedocenianym Regensburg, kiedy zdobyli punkt w remisie 2:2.

Goście objęli prowadzenie po golu Michalskiego w 34 minucie, ale stracili koncentrację w drugiej części i stracili dwa gole do 62 minuty. Mimo to udało im się dojść do siebie i odbić dwanaście minut później za sprawą Asta, unikając w ten sposób porażki w tym obiektywnie rzecz biorąc dość wyrównanym spotkaniu.

Greuther Furth znajduje się obecnie na 17. miejscu w tabeli, mając konieczność jak najszybszej poprawy swojej gry.

Środkowy obrońca Jung wypadł ze składu, podobnie jak pomocnik Raebiger (1/0) i napastnik Kehr.

Hansa pokazała bardzo niewiele w swoim ostatnim meczu u siebie z faworyzowanym Paderborn, notując przekonującą porażkę 0:3, przedłużając serię bez zwycięstwa do trzech meczów we wszystkich rozgrywkach.

Gospodarze byli całkowicie zdominowani przez całe dziewięćdziesiąt minut, tracąc gola raz w pierwszej i dwa razy podczas drugiej części gry.

Hansa zajmuje 10. miejsce w tabeli, cztery punkty przed rywalami w nadchodzącym starciu.

Skrzydłowy Litka i napastnik Breier (4/0) nie zagrają w dzisiejszym meczu.

Faktem jest, że Greuther Furth ma dużo przestrzeni, aby poprawić swoje ogólne wyniki w tym sezonie, ale nadal mogą odnaleźć nutę pozytywnego myślenia, ponieważ na własnym boisku, ponieśli tylko jedną porażkę w poprzednich sześciu meczach 2. Bundesligi.

Ponadto Hansa wyraźnie walczy na wyjazdach, ponieważ zwycięstwo jest ciągle poza ich zasięgiem, a jeśli gospodarze wykorzystają ten fakt na swoją korzyść, są duże szanse, że odejdą z tego starcia z tak bardzo potrzebnym zwycięstwem.