Sprawdź nasz typ dnia na mecz Dinamo Batumi – Slovan Bratysława, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, w środę 13 lipca 2022 roku, o godzinie 19:00.

Dinamo Batumi w pierwszym meczu w Bratysławie zaprezentowało się z całkiem niezłej strony i ma wszelkie powody, by pozytywnie podejść do rewanżowego starcia.

Dość zaskakujące było to, że udało im się wytrzymać bez straty gola, mimo że grali w osłabieniu od końcówki pierwszej połowy. Co więcej, wyglądali na całkiem groźnych w ataku i stwarzali wielkie zagrożenie pod bramką rywali.

W lidze krajowej radzą sobie bardzo dobrze. Ostatnio odnieśli zwycięstwo 4:1 nad drugim w tabeli Dinamo Tbilisi, a teraz prowadzą w tabeli z dziewięcioma punktami więcej niż ich ostatni rywale.

Środkowy obrońca i kapitan drużyny Kobakhidze (20/1) jest zawieszony.

Poza początkowym zwycięstwem w przedsezonowym okresie, kiedy wygrali 3:0 z Ried, Slovan Bratysława do tej pory nie imponował.

Potem przyszły remisy z Brnem i Dunajską Stredą oraz porażka z Pilznem, a w zeszłym tygodniu ich niezbyt imponująca passa była kontynuowana z gośćmi z Batumi.

Byli sporym faworytem przed meczem, ale można powiedzieć, że ledwo uratowali remis, mimo że Słowacy przez pięćdziesiąt minut grali w przewadze jednego zawodnika.

Obrońca Lovat (6/0, ostatni sezon) i pomocnik Rabiu (25/4, ostatni sezon) nie zagrają w dzisiejszym meczu.

Dinamo Batumi naprawdę idzie w dobrym kierunku i prezentuje się bardzo dobrze i skutecznie w swojej lidze. Slovan ma oczywiste problemy na początku sezonu i ten mecz nie powinien być dla nich łatwiejszy, ponieważ po domowym remisie udało im się dać dodatkową nadzieję i wsparcie gospodarzom.