Sprawdź nasz typ dnia na mecz Grecja – Cypr, rozgrywany w ramach Ligi Narodów UEFA, w czwartek 9 czerwca 2022 roku, o godzinie 20:45.

Grecja do tej pory nie rozegrała naprawdę imponujących meczów, ale zdołała odnieść dwa zwycięstwa po 1:0, co postawiło ich na tę chwilę w bardzo dobrej pozycji.

Ostatnim razem zdołali zdobyć trzy punkty na wyjeździe przeciwko Kosowo, po raz kolejny strzelając bramkę w późnej fazie pierwszej połowy za sprawą Bakasetasa.

Mecz nie był zbyt interesujący, obie drużyny miały ograniczoną liczbę okazji, a Grecy nie mieli wielu problemów z utrzymaniem czystego konta, zwłaszcza, gdy gospodarze musieli grać z mniejszą liczbą zawodników w ostatnich dwudziestu minutach meczu.

Nie zagrają dziś obrońcy Lyratzis (1/0, PAOK), Kyriakopoulos (5/0, Sassuolo), Nikolaou (1/0, Spezia), Pelkas (26/1, Fenerbahce) i napastnik Koulouris (18/0, Atromitos).

Z drugiej strony Cypr miał dwa mecze u siebie na początku Ligi Narodów, ale po raz kolejny nie udało im się stanąć na wysokości zadania.

Najpierw przegrali z Kosowem 0:2, tracąc gola dwukrotnie w drugiej połowie i tak na prawdę nie prezentując nic konkretnego w ataku. W drugim meczu gościli Irlandię Północną i ponownie pokazali niewiele w ataku, tym razem goście również pokazali niewiele, więc bezbramkowy mecz był zgodny z oczekiwaniami i ogólnie był to uczciwy wynik.

Gościom zabraknie bramkarza Demetriou (7/0, Apollon Limassol), obrońcy Karo (12/0, APOEL), Psaltisa (8/0, Omonia), Andreou (5/0, Charleroi), Soteriou (10/0, AEL) Limassol) i pomocnika Mamasa (1/0, AEK Larnaka).

Grecja vs Cypr H2H
11.11.20 Grecja vs Cypr 2:1
07.10.17 Cypr vs Grecja 1:2
07.10.16 Grecja vs Cypr 2:0
19.05.08 Grecja vs Cypr 2:0
15.05.02 Grecja vs Cypr 3:1

W sposobie gry obu drużyn trudno wyobrazić sobie, aby był to ciekawy mecz. Grecy są solidnym faworytem i powinni odnieść zwycięstwo w bez większego problemu. Zgodnie z logiką Cypr nie powinien zdobyć dziś punktów, a jakikolwiek pozytywny wynik dla nich jest bardzo mało prawdopodobny.