Sprawdź nasz typ dnia na mecz Brann – Mjondalen, rozgrywany w ramach norweskiej OBOS-ligen, w poniedziałek 30 maja 2022 roku, o godzinie 18:00.

Brann kontynuuje swoje dobre występy we wszystkich rozgrywkach, ponieważ obecnie mają serię dziewięciu meczów bez porażki, wygrywając z Kongsvinger w ostatniej kolejce na wyjeździe, przekonującym wynikiem 1:3.

Lepiej otworzyli mecz i objęli prowadzenie 0:2 w pierwszej części, pozwalając gospodarzom na nieco więcej na początku drugiej połowy, gry stracili kontaktową bramkę, ale zachowali spokój i strzelili ponownie w ostatnich minutach meczu.

Brann zajmuje 2. miejsce w tabeli, mając obecnie dwa punkty straty do prowadzącego Mjondalen.

Środkowy obrońca Knudesen (6/1) wraca do gry. Pomocnik Moberg (4/2) nie będzie do dyspozycji trenera.

Jak wspomniałem, Mjondalen jest aktualnym liderem tabeli i zdecydowanie przystępuje do tego starcia z pozytywnym morale.

Jednak w ostatniej kolejce u siebie, w starciu ze słabszym – Ranheim, ponieśli porażkę 1:2, będąc zwłaszcza w drugiej połowie, bardzo biernymi na boisku.

Gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Ovenstadema, ale w miarę upływu czasu stracili koncentrację i pozwolili gościom zaskoczyć ich dwoma bramkami strzelonymi w 83. i 85. minucie, ponieważ goście wyglądali na dość dominujących i zasłużyli na trzy punkty.

Napastnik Havard Eriksen (4/0) nie zagra w tym meczu, podobnie jak prawy obrońca Skaar Eriksen (4/0).

Brann vs Mjondalen H2H

03.10.21 Mjondalen vs Brann 1:1
18.07.21 Brann vs Mjondalen 1:1
17.10.20 Mjondalen vs Brann 2:0
16.08.20 Brann vs Mjondalen 0:1
18.08.19 Mjondalen vs Brann 2:1

Jak widać z ich obecnych lokat i ogólnych występów, te dwie drużyny pokazują obecnie najlepszą piłkę w OBOS-Liga i byłoby naprawdę nierealne oczekiwać pasywnego spotkania.

Mimo że Brann ma etykietę silnego faworyta, jestem przekonany, że Mjondalen jest zdolne do urozmaicenia tego meczu, mając bardzo niewiele do stracenia, ale także lepiej prezentując się w ataku, więc decydując się na większą liczbę goli, wydaje się przyzwoitym wyborem.