Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lens – Troyes, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w piątek 9 września 2022 roku, o godzinie 21:00.

Lens zakończył swój pozytywny bilans trzech zwycięskich meczów z rzędu, ostatnim razem na wyjeździe z Reims, zdobywając tylko punkt w remisie 1:1.

Mieli inicjatywę od samego początku, ale po wykluczeniu zawodnika w 66. minucie gra dla gościi stała się znacznie trudniejsza. Szybko stracili bramkę, ale i tak zdołali wyrównać za sprawą Opendy w 82. minucie.

Lens zajmuje 3 miejsce w tabeli Ligue 1, mając o dwa punkty mniej od liderów PSG.

Pomocnik Fofana (4/2) nie jest pewny występu, natomiast zawieszony pozostaje obrońca Machado (6/1). Kontuzjowani są bramkarz Farinez, napastnicy Buksa i Said (5/2).

Troyes wykonał niezłą robotę w ostatniej kolejce u siebie przeciwko faworyzowanym Rennes. Oni również zdobyli punkt w remisie 1:1, prawdopodobnie mając trochę więcej szczęścia po swojej stronie.

Gospodarze objęli prowadzenie w 14 minucie po golu Ugbo, ale posiadanie zawodnika mniej na boisku od 27 minuty sprawiło, że ich sytuacja była nie najlepsza i chociaż od tamtej pory zdecydowali się na bardziej defensywną postawę, stracili wyrównującą bramkę na początku drugiej połowy, jak wspomniałem powyżej, mieli trochę szczęścia, kończąc ten mecz z przynajmniej jednym punktem.

Troyes plasuje się na 11. miejscu w tabeli, mając do tej pory siedem punktów w rozgrywkach Ligue 1.

Wątpliwy jest występ obrońcy Conte, natomiast kontuzjowani pozostają obrońca Bruus (2/0) i pomocnik Azamoum. Zawieszony jest obrońca Salmier (6/1).

Obecnie niepokonany w rozgrywkach Ligue 1 i wyglądający jak dotąd dość dobrze w tym sezonie, Lens jest faworytem tego meczu i nie ma absolutnie żadnego powodu, aby gospodarze nie mieli zdobyć kolejnych 3 punktów.