Sprawdź nasz typ dnia na mecz Eibar – Granada, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w poniedziałek 12 września 2022 roku, o godzinie 21:00.

Eibar zakończył swoją godną pozazdroszczenia serię bez porażki w ostatnim meczu na wyjeździe z Leganes, kiedy przegrali 2:1, robiąc wszystko, co mogli, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.

Grali z jednym graczem mniej na boisku od 44. minuty i natychmiast stracili gola, wyglądając na wystarczająco konkurencyjne nawet w osłabieniu, ale stracili kolejnego gola w 90 minucie.

Mimo to goście nie odeszli ze spuszczonymi głowami, ponieważ zaledwie dwie minuty później strzelili honorowego gola za sprawą Nolaskoainema, potwierdzając po raz kolejny dobre możliwości ofensywne w tym sezonie.

Eibar zajmuje 10. miejsce w tabeli, z dwoma punktami straty w porównaniu z rywalami w nadchodzącym spotkaniu.

Obrońca Correa (2/0) jest zawieszony, a pomocnik Vadillo wciąż jest kontuzjowany. Obrońca Venancio (2/0) nie jest pewny gry.

Granada nie zaprezentowała się zbyt dobrze w ostatnim spotkaniu LaLiga2 z Andorą, kiedy poniosła minimalną porażkę, wyglądając na zbyt pasywną z piłką, aby ugrać coś więcej.

Goście stracili gola już w 6 minucie, jak już wspomniałem powyżej, brakowało im kreatywności w ofensywie, aby odpowiednio zareagować i być może do pewnego stopnia powalczyć o punkty.

Granada jest obecnie na 4. miejscu w tabeli, mając o dwa punkty mniej niż prowadzące Las Palmas.

W drużynie gości zabraknie obrońcy Torrente (2/0), Nevy, pomocników Melendo (2/0) i Soro (2/0). Wątpliwe są występy obrońcy Miquela (4/0) i napastnika Perea (1/0).

Eibar cieszy się jak dotąd doskonałym bilansem, jeśli chodzi o występy u siebie, czego po prostu nie można pominąć, a przy odpowiednim podejściu powinni być w stanie ograć Granadę w nadchodzącym spotkaniu, ale realistycznie rzecz biorąc, jest za wcześnie, aby być w pełni obiektywnym w kwestii swojej formy, a goście z pewnością jak dotąd wykonują świetną robotę, więc dla pewności, pokrycie zakładu remisem byłoby rozsądnym rozwiązaniem w tym meczu.