Sprawdź nasz typ dnia na mecz Lille – Nice, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w środę 31 sierpnia 2022 roku, o godzinie 21:00.

Lille zdołało odzyskać pewną dozę pewności siebie w ostatnim meczu na wyjeździe z Ajaccio, kiedy wykonali dobrą robotę i odnieśli przekonujące zwycięstwo 1:3.

Goście wydawali się bardziej pewni siebie z piłką przy nodze i trzykrotnie strzelili gola za sprawą Yazici, Bamba i Djalo, od tego momentu obniżając rytm gry, i pozwalając gospodarzom na zdobycie jednego gola w ostatnich dziesięciu minutach meczu.

W dzisiejszym meczu zabraknie im ofensywnego pomocnika Cabelli (2/0) i napastnika Weah.

Nice przystępuje do tego starcia po dość słabym występie w ostatniej kolejce u siebie przeciwko Marsylii, ponieważ ponieśli dość przekonującą porażkę 0:3, wykazując się bardzo małą kreatywnością w grze z piłką w tym pojedynku.

W pierwszej połowie stracili aż 3 gole, starając się zaprezentować się lepiej w drugiej części, ale niestety bez zauważalnego sukcesu.

Goście wystąpią bez zawieszonego defensywnego pomocnika Leminy (3/0), a pomocnik Boudaoui i napastnik Dolberg nie są pewni występu.

Mimo że wciąż nie jest w najlepszej formie, Lille zdecydowanie radzi sobie z większą ogólną stabilnością od początku rozgrywek Ligue 1 i byłaby to naprawdę zmarnowana okazja, gdyby w jakiś sposób stracili punkty w nadchodzącym starciu.

Poza tym Nice nie pokazuje jak dotąd prawie nic w tym sezonie, a ja po prostu nie mogę ich uważać za drużynę, która może tu zrobić coś wyjątkowego.